• atilla.eyuboglu@memorial.com.tr
  • 0553 708 93 48

Burun ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Burun ameliyatı nasıl yapılmaktadır?
  • Son Güncellenme: 03/08/2021
İçindekiler

Burun ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Estetik burun ameliyatı hastanın ihtiyacına göre kapalı veya açık yöntemle yapılabilmektedir. Genel anestezi altında (hasta hiçbir şey duymaz ve hissetmez) gerçekleştirilen işlemde hastaların normalde olması gereken burun içi yapıları büyütme, küçültme ya da tekrar şekillendirip düzeltme şeklinde yapılmaktadır. Bu işlemler sırasında hastanın nefes alma problemleri de göz önüne bulundurularak aynı seansta düzeltilir.

Burun ameliyatını kimlere önerirsiniz?

Burun yüzümüzün ortasında konumlanan ve kişinin diğer kişilerden ayırt edilmesinde en önemli olan organımızdır. Burnumuzu sadece nefes almaya yönelik bir organ olarak görmek doğru olmayacaktır. Kişinin burun şeklinin istediği gibi olmaması beraberinde psikolojik sorunlar getirebilmektedir. Estetik burun ameliyatını burun şeklinin düzeltilmesi ve kendini daha iyi hissetmek isteyen kişilere önerebilirim.

Ameliyat dönemi ve sonrasında nasıl zorluklar olabilmektedir?

Her hasta için farklı olabilse de burun ameliyatları sonrası ilk 1 haftalık sürede burun üzeri ve çevresinde morluk ve şişlikler olabilmektedir. Bunların engellenmesine yönelik başın 45 derecelik açı ile durması ve düzgün aralıklı buz uygulaması önemlidir. Burun orta kıkırdağına müdahale edilmesi durumunda burun içerisine hastanın nefes almasını engellemeyecek bir tampon konulur. Burun şeklini bozabilecek darbelerin engellenmesine yönelik ortalama 1 hafta süreliğine burun alçısı konulur. Hastalara burnun son şeklini alacağı 6 ay ile 1 yıllık süreç boyunca buruna zarar verebilecek aktivitelerden kaçınması önerilir. Olası risklerin hepsi ameliyat öncesinde detaylı bir şekilde irdelenecektir.

Siz burun ameliyatı sürecini biliyorsunuz. Peki siz ameliyatı önerir misiniz ya da kendinize yaptırır mısınız?

Teknik açıdan bir takım zorlukları olsa da burun estetik ameliyatı hasta memnuniyeti yüksek bir işlemdir. Ben de burun estetiği ameliyatı oldum ve memnunum. Tabi ameliyat çıkışı özellikle 1 haftalık dönemde şişlik ve morluklar olabiliyor ancak burun iyileşmesi tamamlandığında yeni bir hayata başlamış oluyorsunuz. Güzel bir burun ile sağlıklı günler dilerim.Son Yazılar:

Cevaplar (0)
Bir cevap yazın:

Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Cevaplanıyor...
user-image
İsim
yorum