Bahçelievler Mah. Adnan Kahveci Bulvarı No:227 Bahçelievler/İstanbul
Genital Estetik

Genital Estetik Ameliyatları

Genital Estetik Hakkında Genel Bilgiler

Hemen hemen her yaş grubu kadında gördüğümüz bu problemler,hastanın utanma, muayene olamama, çözüm olmadığını düşünmesi,konu hakkında yeterli bilgisi olmaması sebebi ile son yıllara kadar fazla gündeme gelmiş bir konu değildi.

Genital organların rahatsız edici şekilde olması,büyük olması, vajendeki genişlemeler kadını özellikle cinsel ilişki sırasında mutsuz, huzursuz ve tedirgin etmektedir.Bunun sonucu olarak ise ilişki sırasında yeterince yakınlaşamama, hatta problemler yaşanmasına sebep olmaktadır.

Çok iyi bilindiği gibi cinsel hayatta yaşanan problemler özellikle uzun vadede çiftlerin ilişkisine mutlaka negatif olarak yansır.

Nadirde olsa bize genital estetik oıperasyonu talebinde bulunan hastalarda, özellikle eşi ile problemleri varsa, eşi tarafından aldatıldıysa normal görünüm ve normal genştal organlara sahip olsa bile aksini düşünen veya eşleri tarafından bu düşünceye yönlendirilen hastalara rastlayabiliyoruz.


Genital Estetik Operasyonu Nedir?


Genital güzelleştirme olarak bilinen genital estetik, kadınların psikolojik ve cinsel sorunlarını ortadan kaldıracak bir vajina estetiğidir. Kadınların iç genital bölgelerine ve dış genital bölgelerine operasyon yapılarak, daraltma, cilt katlanmalarını düzeltme ve aynı zamanda doğum sonrası oluşuna dikiş ve sarkma problemlerinin ortadan kaldırılması için bir çözüm niteliği taşımaktadır.
Yaş, gebelik sonrası ya da doğumlar nedeniyle vajinada deformasyonlar olacağı gibi doğuştan gelen bazı rahatsızlıklar nedeniyle de kadınların genital bölgesinde biçimsizlikler oluşabilmektedir. Uzman cerrahlar tarafından yapılmakta olan operasyonlar, dış genital, Vulva ve iç genital bölgelerinde güzel bir görüntü aynı zamanda sağlıklı bir cinsel organ için gerekli olabilecek işlemler yapılmaktadır.

Dış Genital Operasyonları


Kadın dış genital bölgesinde bulunan iç dudaklar ve dış dudakların sarkmalarının giderilmesi ve deri katmanlarının azaltılması estetik operasyonlar sırasında gerçekleşir. Vulva dediğimiz dış genital bölgede, klitoris tümsekçiği ve perine dediğimiz vajina ile anüs arasındaki kısımlar yer almaktadır. Bazı durumlarda klitoris büyüklükleri, kırışıklıklar ve doku fazlalıkları genital estetik operasyonu sırasında düzeltilerek, sağlıklı bir genital bölgenin olmasına olanak tanınır.

İç Genital Operasyonlar


Genellikle kadınların cinsel sıkıntılar yaşamalarına neden olan iç genital sarkmaları, doğumdan sonra ya da doğuştan kaynaklı da olabilmektedir. İç genital bölgede vajinanın daraltılması, iç dudak deformasyonlarının giderilmesi aynı zamanda doğum sonrası dikiş izlerinin düzeltilmesi işlemleri yapılmaktadır.
Kadın genital bölgesindeki sarkmalar, genişlemeler ve kırışıklıklar his kaybına neden olmaktadır. Bu nedenle genç yaştan itibaren hem cinsel problemlerin hem de psikolojik sorunların giderilmesi için sağlık açısından da gerekli olan bir operasyon olarak görülmesi gerekmektedir.

Genital Estetik Ameliyatları


Genital estetik tedavileri, genital bölge daraltma, G noktası büyütme ya da küçültme aynı zamanda genital bölge renk açma işlemlerinin de dahil olduğu bir ameliyattır. Hastanın genital hastalığı ve problemleri analiz edilerek, yapılacak işlemler kısa zamanda uzman cerrah tarafından hastanın bilgilendirilmesi şeklinde ilerlemektedir. Cinsel problemler, genital hastalıklar ve deformasyon sonucu psikolojik öz güven kayıpları için operasyonlardan kaçınmanın hastanın kendisine hiçbir faydası bulunmayacaktır.