Bahçelievler Mah. Adnan Kahveci Bulvarı No:227 Bahçelievler/İstanbul

MEMORİAL Akıllarda Soru Bırakmadı

Türkiye’nin değişik şehirlerinde en gelişmiş cihazlarla donanımlı hastanelerinde mesleklerinin hakkını veren başarılı ve konusunda uzman doktorları ile MEMORİAL Hastaneleri’nden iki kişilik dev ordu Hollanda’ya geldi.

MEMORİAL Hollanda Temsilcisi Mehmet Ali Taşdemir ile birlikte Hollandalı Türk hanımlarla Rotterdam, Den Haag, Utrecht ve Amsterdam’da buluşan Yard. Doç.Dr. Atilla Adnan Eyüboğlu ve ürün müdüresi Mevhibe Kılıç’tan oluşan iki kişilik dev ordu bıkmadan, usanmadan,sıkılmadan iki gün içinde onlarca kadının yüzlerce sorusuna cevap verdiler.

Türk hanımların yanı sıra Hollandalı, Afganistanlı, Faslı hanımlardan oluşan yaklaşık 50 hanım Rotterdam Beutecenter Nisa’da yapılan bilgilendirme toplantısını yakından takip eden Başka Haber, hem  hanımlara hem de MEMORİAL yetkililerine sorular sorarak hanımların hanımların estetik, sağlık mağduru olmamaları için hassasiyet gösterdi.

Merdiven altı değil 6 yıldız garantili

Son yıllarda artan talep sonucu özellikle estetik ameliyatlarının yetkisiz kişilerce merdiven altı diye tabir edilen yerlerde yapıldığına dikkat çekilen toplantılarda insanların maddi manevi olarak yıkım yaşadıkları dile getirildi.

Bu konuda kimsenin hem parasını hem de sağlığını kaybetmemesi için aşırı hassasiyet gösterildiğini anlatan Doç.Dr. Atilla Adnan Eyüboğlu, genel bilgilendirmenin ardından hanımlarla tek tek görüşerek hanımların aklında soru bırakmadı.

4 saatten fazla süren toplantının ardından hanımlar, başta İstanbul’dan kalkıp ayaklarına kadar gelen MEMORİAL yetkililerine teşekkür ederken, fiyat ve kalite olarak da bütçelerine uygun olduğunu özellikle belirttiler. Ön görüşmelerin sonrası sağlık ve estetik konusunda karar veren büyük çoğunluktaki hanımlar en kısa zamanda sağlıklarına ve güzelliklerine kavuşmak için İstanbul’a gideceklerini söylediler.

Kısa zamanda yine gelecekler

İki gün içinde görüşme taleplerine cevap vermek için geç saatlere kadar çalışan Doç.Dr. Atilla Adnan Eyüboğlu ve Mevhibe Kılıç, Hollanda’da bir çok yerden talep olduğunu ifade ederek Hollanda’ya Aralık ayında tekrar gelmek için plan yaptıklarını söyledi.

Beautycenter Nisa Sahibesi Nuray Çetin Nufel ise, 30 yıllık kuaför olduğunu belirterek, “ Hanımlara saç ve makyaj konusunda uzun yıllardır hizmet veriyoruz. Haliyle günümüzde estetik cerrahi oldukça ilerledi. Fakat benim dostlarım ve müşterilerimiz medyada çıkan olumsuz haberleri görünce ister istemez tedirgin oluyordu. Bu yüzden MEMORİAL Hollanda Temseilcisi Mehmet Ali bey ile bu proğramı organize ettik. Bilgilendirme gününe katılan hanımlar memnuniyetlerini dile getirirken, haberi sonradan duyan bir çok hanım katılamadıkları için üzüldüklerini söylediler. Bu yüzden en kısa zamanda Sayın Doktorumuz Doç.Dr. Atilla Adnan Eyüboğlu ve Mevibe hanımı tekrar Rotterdam’da ağırlamayı istiyoruz” dedi.

Masrafları sigortanız karşılıyor

Dünyanın sayılı hastanleri arasında gösterilen MEMORİAL hastanlerinde sadece estetik  değil her türlü sağlık hizmetinin verildiğini belirten Mehmet Ali Taşdemir, Hollanda’dan gelecek olanların kendisi ile irtibat kurması halinde detaylıca yardım edilceğini, yol gösterileceğini ifade ettiği konuşmasında, “ Bazı esttik ameliyatları Hollanda’daki sigortalar karşılıyor. Bu yüzden hangi konuda olursa olsun Türkiye’ye gelmeden önce Ev doktorları ile konuşularak, kişinin Türkiye’de tedavi görmek istediğini ve  havale kağıdı alması gerekiyor. Şaç ekimi yüz gerdirmek, burun, kulan,  kaş kaldırma, karın yağları vb estetik cerrahi için ise fiyatların ne kadar uygun olduğunu bilgi almaya gelen hanımlar duydu ve inanmadıklarını söyledi.” Dedi.

Memorial'in farkı ne ?

MEMORİAL Hastanleri hakkında Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Aydın yazdığı yazıda şöyle diyor: 

Memorial Sağlık Grubu’nu uluslararası standartlarda sağlık hizmetini ülkemize getirmek amacıyla kurduk. Kuruluşumuzdan bugüne, sağlık sektöründe ilklere imza atmanın ve yüz binlerce hastaya Memorial kalitesinde sağlık hizmeti sunmanın kıvancını yaşıyoruz.

Sağlıkta Memorial kalitesi en büyük gurur kaynağımız. Sağlıkta uluslararası kalite belgesi olan JCI Akreditasyon Belgesi’ni alan (Joint Commission International) Türkiye’nin ilk, dünyanın 21. hastanesi olmanın ve ülkemize dünya sağlık standartlarını kazandırmanın gururu ile büyük işler başardık.

Bugün alanlarında uzman yüzlerce doktor, hemşire, sağlık personeli ile tüm hizmet noktalarımızda, ileri tanı tedavi yöntemlerini son teknolojik tıbbi cihazlar ve yakın ilgi ile birleştirerek, şifa dağıtıyoruz.

92 değişik ülke insanını tedavi ediyorlar

Sağlık hizmetlerindeki “ilk”leri ile bir ‘dünya hastanesi’ olan Memorial, artık dünyanın 92 ülkesinden hasta kabul ediyor. Özellikle Tüp Bebek ve Genetik başta olmak üzere, Kalp Damar Cerrahisi, Kardiyoloji ve Organ Nakli gibi bölümlerimizde gerçekleştirdiğimiz başarılı uygulamalarla, dünya tıp literatüründe ilgi çeken çalışmalar yapıyoruz.

Bilimsel araştırmalara verdiğimiz önem, hasta odaklı hizmet politikamız, tıbbi etik değerlere bağlılık, her zaman en iyi tıbbi olanaklara sahip olma vizyonumuz ve kalite değerlerimiz bizim için vazgeçilmez unsurlar.

Memorial sizler için sürekli yenileniyor, büyüyor ve yeni lokasyonlarda hizmet vermeye devam ediyor.

Bizim için en önemli şey sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeniz. Bu amaçla biz sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için durmaksızın çalışıyoruz.

Haberi kaynağından okumak için buraya tıklayınız.