• atilla.eyuboglu@memorial.com.tr
  • 0553 708 93 48

Dudak Estetiği

Dudak Estetiği

Dudak estetiğinde dudağa dolgu uygulaması veya karın bölgesinden alınan yağ hücrelerinin kök hücrelerine ayrıştırarak verilmesi şeklinde 2 farklı seçenek mevcuttur. Kalıcı dolgu uygulamaları tamamen terk edilmiş olup 6-9 ay etkili geçici dolgularla hasta isteğine göre üst ve alt dudağa estetik ölçüler çerçevesinde uygulama yapılmaktadır. yine hasta isteğine göre fransız dudağı ve şili dudağı gibi popüler uygulamalarda tercih edilinebilir.

Dudak kalınlaştırma ve inceltme estetiği, uygulama fiyatları (ameliyatlı ve dolgu ile ameliyatsız), operasyon süreci, estetik uygulama öncesi ve sonrası ile iyileşme süreci konularında daha fazla bilgi için:
Dolgun ve çekici dudaklara sahip olmak her kadının isteyeceği bir ayrıcalıktır. Çekiciliğin, doğurganlığın, dişiliğin ve en önemlisi güzelliğin olmazsa olmazlarından biri dudaklarımızdır.Yüzde güzelliği tamamlayan en önemli unsurlardan biri olan dolgun dudaklara sahip olmak sebebi ile yapılan estetik operasyonlarıdır.

Dudak Kalınlaştırma Operasyonu

İnce ve soluk olan dudak dokusunun dolgun ve kalın görünmesini sağlayacak olan dudak estetiği operasyonları uzman doktorlarımız tarafından yapılmaktadır. Dudağın çerçevesine hastanın dudak yapısına ve isteğine göre yağ nakledilmesi ya da dolgu malzemesi enjekte edilmesiyle işlem tamamlanır.
Kolay ve kullanışlı olan yağ nakledilmesi işlemi, hastanın göbek kısmındaki yağların alınarak dudağa organik bir şekilde enjekte edilerek kalınlaştırılması işlemidir. Yüzü güzel ve bakımlı gösterecek olan dudak yapısı, cerrahlarımız tarafından hastanın isteği doğrultusunda belirlenir ve bu şekilde dudağı kalınlaştırma işlemi tamamlanır.

Dudak Estetiği Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Dudak estetiği operasyonunun verimli olması için hastanın estetik ameliyattan önce doktorun söylediklerine birebir uyması faydalı olacaktır. Öncelikle estetik ameliyat için kan sulandırıcı maddelerin kullanımı bırakılmalı ve sigara içemeye devam edilmemelidir. Dudakla birebir ilişkisi olan sigara kullanımı, dudak dolgusunun verimsizleşmesini sağlayacak etken maddeler içerdiğinden kaynaklı hastanın birkaç hafta önce sigarayı bırakarak ameliyata gelmesi önemlidir. Aynı zamanda doktorun tavsiye ettiği yiyecek ve içecek kullanımına önem verildiği gibi kullanımına devam edilen ilaçların da kesilmesi gerekebilmektedir. Örneğin anti-depresanlar ve vitaminlerin de dolgunun etkisini düşürme ihtimali vardır. Enjeksiyon maddelerinin dudakta sağlıklı bir şekilde görünmesi için doktor tavsiyesine uyulması her zaman daha iyi sonuçlara neden olacaktır.

Dudak Estetiği Operasyonu Nasıl Yapılır?

Cerrahi yöntemle uygulanmakta olan dudak ameliyatları, gelişen tıp teknolojisi sayesinde enjeksiyon yöntemiyle yapılmaktadır. Dudağın kalınlaştırılması, kırışıklıkların giderilmesi gibi durumlar kolajen ve yağ enjekte etme yöntemleriyle yapılır.
Enjeksiyon için uygulanan en kolay yöntem hazır solüsyonların dudağa enjekte edilmesidir. Bir diğer yöntem ise kolajen enjeksiyonu olarak bilinir. Kolajen ve yağ enjekte edilme durumlarında hastanın dudağına kendi vücudundan organik yağlar alınarak, dudağa nakledilir.

Dudak Estetik Süresi Ne Kadardır?

Dudak estetiği kolajen kullanımında genellikle 3 ile 5 ay içerisinde devam etmektedir. Lokal anestezi altında yapılan bu işlemler kısa bir operasyon olarak uygulanır ve hasta dolgulu dudağını 5 ay boyunca kullanabilmektedir. Ancak kolajen maddeler bir süre sonra emilerek, yok olmaya ve dudak eski formuna geri dönmeye başlayacaktır. Düzenli olarak yapılan dudak dolgusu operasyonlarının hiçbir zararı gözlenmemiştir.