• atilla.eyuboglu@memorial.com.tr
  • 0553 708 93 48

Yüz Germe (Facelift)

Yüz Germe (Facelift)

Yüz germe yüzdeki yaşlanma belirtilerinin geriye çevirme ameliyatlarından biridir. Genel anestezi altında gerçekleştirilir. Kesi hatları saçlar içinde bırakılarak izler kamufle edilir.Çeşitli yüz germe ameliyat teknikleri vardır.

Hasta muayenesinde ihtiyaca göre bu tekniklerin hangisi uygulanacağına karar verilir. Genelde ameliyata göz kapağı cerrahisi ve yağ enjeksiyonu gibi gençleştirici ve dinç görünmemize yardımcı olacak uygulamalarda ilave edilir.

Yüz Germe Operasyonu Nedir?

Yüz germe operasyonları, hastanın cilt kırışıklıklarının giderilmesi için yapılan işlemlerden biridir. Cildin yaşlanmalara ve kötü hava koşullarına bağlı olarak erken kırışma, kilo alıp vermeden kaynaklı gıdık oluşması gibi deformasyonların giderilmesi için birebir tekniklerden oluşmaktadır.
Yüz kısmından başlayarak, boyun, gıdık, kulak yanlar ve göz çevresi de dahil olmak üzere cildin gerilerek genç bir görünüm kazandırılmasına katkıda bulunacaktır. Bu operasyona dahil olarak göz kapağı düşmeleri ve gıdık sarkmalarını da tedavi edilebilmektedir.

Yüz Germe Operasyonları Nasıl Yapılır?

Ameliyatlı ve ameliyatsız olarak yapılmakta olan yüz germe operasyonu hastanın yüzüne dolgu işlemi yapılarak gençleşmesi sağlanmaktadır. Ancak yüz germe işlemlerinde genellikle ameliyatlı yöntemlere başvurularak, cildin sarkmış olan kısımları alınır, dinç ve gergin olan kısımlar ise dikilerek, hastanın yüz hatlarına yerleştirilir. Kalıcı bir gençlik operasyonu olarak bu işlemler, hastanın şikayetçi olduğu kırışıklıklardan arınmasını ve gıdık kısmının giderilmesini sağlayacaktır. Yaşlanmaya karşı yapılan estetik işlemlerde hastanın doktorun tavsiye ettiği krem ve ilaçları kullanması halinde operasyon başarılı olacaktır.

Yüz Germe Dikiş İzi Kalır Mı?

Yüz germe ameliyatında cildin fazlalıklarının alınması ve yüzün belli kırımlarının tekrar hatların etrafına geçirilmesi kesi işlemleriyle olmaktadır. Fakat yüzün gerilmesi için yapılan bu işlemler, hastanın yüz hatlarının bittiği saç kısmından gerçekleştirilerek, yüzün etrafında hiçbir dikiş ya da kesi izi oluşmayacaktır.
Ameliyatsız işlemler iğne ve dolgu şekilde yapıldığı için kalıcı çözümler olmayabilmektedir. Genellikle hastaların çekindiği noktalar kesi izlerinin kalma olasılığıdır. Ancak uzman cerrahlarımız izlerin hem küçük hem de saç içinde olmasını sağlayarak, yüzünüzün herhangi bir kısmında estetik izi olmasına izin vermeyecektir.

Yüz Germe Riskli Bir Ameliyat Mıdır?

Yüz estetiği ve germe operasyonları çoğu zaman anestezi ile yapıldığı için her ameliyat gibi risk taşımaktadır. Ancak ağır ve çok riskli ameliyatlar olmamakla birlikte, ameliyat sonrası da sorun yaşanmayacak operasyonlardır. Uzman cerrahlarımız tarafından yapılan estetik operasyonlar, rahatsız olmayacağınız ve enfeksiyon kapmayacağınız bir şekilde yapılarak kısa zamanda iyileşmeniz sağlanacaktır. Yüz estetikleri ve gerdirme operasyonları kısa zamanda iyileşen operasyonlar arasında yer almaktadır.