Bahçelievler Mah. Adnan Kahveci Bulvarı No:227 Bahçelievler/İstanbul
Vücut Toparlama Operasyonları

Tüm Vücut Şekillendirme (Kombine Ameliyatlar )

Tüm Vücut Şekillendirme Ameliyatı

Annelik, bir kadının dünyada yaşayabileceği ve tatmak istediği en güzel duygulardan birisidir. Her kadının hayallerini süsleyen hamilelik dönemi ve yavrusunu ilk kucağına alışı akıllardan silinmez. Bebeğin artık büyümesi ile beraber kadının hamilelik sırasında vücudunda oluşan değişimler ve ödem gerilemeye başlar. Bazı kadınlar genetik vücut yapısından dolayı kısa sürede eski formunu geri kazanır ancak bazı kadınların vücut yapısı buna uygun değildir. Karın bölgesinde oluşan yağlanma, sarkma veya çatlaklar yerleşmeye başlar.

Zaman içinde verilemeyen kilo ve sarkmalar bebeğine bakan anne için fazlası ile stres yaratabilir ve özgüven eksikliğine bile sebep olabilir. Daha ileri durumlarda kadın depresyona bile girebilir. Günümüzde yapılan cerrahi uygulamalar sonunda bu tarz ve benzeri sorunlara plastik cerrahlar tüm vücut şekillendirme ameliyatı ile yardıma koşuyor.

Tüm vücut şekillendirme ameliyatı nedir?

Bazı durumlarda yapılan diyetler ve egzersizler dış görüntünün istenilen ölçülere gelmesine yardımcı olamayabilir. Böyle durumlarda tüm vücut şekillendirme ameliyatları kombine ameliyatlar sunarak vücudu yeniden şekillendirip düzeltebiliyor.

Tüm vücut şekillendirme ameliyatları hangi işlemler ile kombine edilir?

Doktor ile yapılan görüşme sonunda kişiye göre en uygun işlemlere karar verilir. Tüm vücut şekillendirme ameliyatları protezli ya da protezsiz meme dikleştirme, karın germe, uyluk germe, liposuction (yağ alma) gibi işlemler ile kombine edilir.

Göğüsler büyükse göğüs dokusunun fazlası çıkartılır, küçükse silikon protezlerle desteklenir. Göğüs dikleştirme operasyonları büyük ve sarkmış göğüsü olanlar için küçültme ile birlikte, doğumlar ya da kilo verme sonrası içi boşalmış ve sarkmış kişilerde ise büyütme işlemi ile birlikte gerçekleştirilir.


Vücut Toparlama Ameliyatı Kaç Seans sürmektedir?


Vücut Toparlama Ameliyatı hastanın vücut yapısı fark etmeden tamamen bir seansta yapılan ameliyatlardan birdir. Vücudun tamamen toparlanması için karın, uyluk ve liposuction gibi işlemlerin bir arada yapılması gerekecektir. Genellikle doğum sonrası tercih edilen bu operasyonlar bir ameliyat sonrası, vücudun toparlanmasını sağlayacaktır.

Vücut Toparlama Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler


Estetik operasyonlar bazı durumlarda tek başına işe yaramayabilmektedir. Özellikle sarkmalar ve genişlemeler yaşamış olan vücut katlarının tamamen oturması için hastanın vücudunu güzel bir şekilde formda tutması gerekmektedir. Bunların en başında kasların ve derinin birbiriyle uyumunun tamamen oluşması için spor faydalı olacaktır. Özellikle doğum sonrası yaşanan sarkmalardan sonra Vücut Toparlama Ameliyatı tek başına kısa süreli bir güzellik imkanı sağlayacaktır. Hasta eski alışkanlıklarına ve sporsuz hayatına devam ederse, karın bölgesinde ve meme bölgesinde yine aynı sorunlarla karşılaşamaya başlayacak, kısa süre içerisinde aynı operasyonları yaptırması gerekebilecektir.


Vücut Toparlama Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Taburcu Olunur?


Vücut gerdirme ya da toplama operasyonları sonrası hastanın 1 ile 2 gece hastanede kalması gerekmektedir. Vücudunun temiz ve sağlıklı bir bakıma ihtiyacı olduğu için yaraların iyileşmesi ve hastanın hareket edebileceği pozisyona gelmesi için doktorlarımız düzenli olarak kontrol edecek, en geç 2 gün sonra hastaneden taburcu olabilecektir.
Hastamız taburcu olduktan sonra ilk 15 gün hafif yürüyüşlere başlayarak, bir buçuk ay süreyle ağır sporlardan kaçınması gerekecektir. Daha sonra sağlıklı ve estetik bir vücutla normal hayatına dönebilir.

Tüm Vücut Şekillendirme Ameliyatı Ne Kadar Sürmektedir?


Tüm vücudun toparlanması için hastanın vücut hatları ve sarkmış bölgeleri analiz edilecektir. Vücut Toparlama Ameliyatı genellikle 4 ile 7 saat arasında bir süre ile yapılsa da bazı durumlarda süreç uzayabilir ya da kısalabilir. Bu hastanın vücudundaki semptomlardan ve operasyonun izleğinden kaynaklı olacaktır. Bu nedenle estetik cerrahlar sadece tahmini bir süre söyleyebilmektedir. Hastanın karın, meme, bacak ve kollarının operasyona alındığı bu ameliyatta, süre uzayabilmektedir.
Aynı zamanda kalp, diyabet ve akciğer rahatsızlığı olan hastaların vücut toplama operasyonları yaptırmaması gerekmektedir.